Άντεξε το Περιστέρι στην αντεπίθεση του Πανιωνίου και … πέταξε!

Έντι

Είδε τον Πανιώνιο να επιστρέφει από το -18 στην τρίτη περίοδο, αλλά πανηγύρισε την πρώτη νίκη του στο φετινό πρωτάθλημα το Περιστέρι!

Η ομάδα του Γιώργου Λιμνιάτη ήρθε στην αποψινή αναμέτρηση ερχόμενη από τρεις διαδοχικές ήττες σε Stoiximan GBL και BCL, έκανε εντυπωσιακό πρώτο ημίχρονο, στο οποίο βρέθηκε να προηγείται μέχρι και με διαφορά 18 πόντων (38-20), αλλά «κόλλησε» στο τρίτο δεκάλεπτο, πριν φτάσει τελικά στη νίκη με 82-72!

Από την άλλη, ο Πανιώνιος παραλίγο να βρει μία ακόμα επική ανατροπή, όπως έκανε και στο παιχνίδι της πρεμιέρας με τον Κολοσσό, αλλά τελικά έμεινε από δυνάμεις στην «τελική ευθεία», πέφτοντας στο 1-1.

Κορυφαίοι για τους νικητές ήταν οι Έντι (24π με 5/7 τρίποντα και 6 ριμπ) και Αβδάλας (16π), ενώ για τους φιλοξενούμενους ξεχώρισαν Ντέβις (18π), Κάναντι (14π) και Ννοκό (14π, 5 ριμπ).