«Διπλό» οι Νέοι του Ολυμπιακού στο «Αλκαζάρ»

ΑΕΛ - Ολυμπιακός Κ-19

Τον δικό τους νόμο … επέβαλαν οι Νέοι του Ολυμπιακού θριαμβεύοντα ςχστο Αλκαζάρ της Λάρισας με 2-0
Οι «ερυθρόλευκοι» παίζοντας πολύ καλό ποδόσφαιρο στο πρώτο ημίχρονο έφτασαν άνετα στο νικηφόρο αποτέλεσμα με 2-0. Με δύο γκολ μέσα στο πρώτο 20λεπτο, έβαλαν από νωρίς τις βάσεις για να κατακτήσουν τους τρεις βαθμούς.

Ο Ολυμπιακός μπήκε με φουλ επιθετικές βλέψεις στο ματς κι ευτύχησε να ανοίξει το σκορ μόλις στο 10’ με ωραία ενέργεια του Μαρίνου.

Οι «ερυθρόλευκοι» του Ρικάρντο Πέρες ζευγάρωσαν τα τέρματά τους στο 19’ με όμορφη προσπάθεια του Φέκκα, ενω΄στη συνέχεια θα μπορούσανη να είχαν δώσει πολύ μεγαλύτερες διαστάσεις στην νίκη τους χάνοντα ςσπουδαίες ευκαιρίες

ΑΕΛ Κ19: Μισυρλής, Μπουζούκης, Μαλάκος, Τάρτας, Φουρκιώτης, Καμπέρης, Δακτυλάς, Μιλτιάδης, Κοτσιανούλης, Τσουμάνης, Ζιάκας.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Κ19: Στουρνάρας, Ντουμάνης, Πέιος (44′ Μποσκουΐδης), Γκοτζαμανίδης, Κεραμιδάς, Ξενιτίδης, Νεοφυτίδης, Μαρίνος, Φέκκας (80′ Γλυνός), Τσερκώνης (61′ Μπουλάρι), Βοΐλης.