«Καθάρισε» ξανά για την Αλκμάαρ ο φοβερός Παυλίδης

Κοινοποίηση:
Βαγγέλης Παυλίδης

Με τον Βαγγέλη Παυλίδη να σκοράρει για ακόμα μία φορά φέτος, η Άλκμααρ είχε ένα εύκολο απόγευμα στο «AFAS stadium», επικρατώντας άνετα με σκορ 3-0 της Φόλενταμ για την 13η αγωνιστική της Eredivisie!
Τα δύο διαδοχικά παιχνίδια χωρίς τέρμα στο ολλανδικό πρωτάθλημα… ήταν πολλά για τον Έλληνα «μπόμπερ», ο οποίος επέστρεψε στα γκολ και τις καλές εμφανίσεις, βοηθώντας σημαντικά την ομάδα του να πάρει το τρίποντο και παράλληλα να ανέβει στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα!
Ο 25χρονος διεθνής ήταν εκείνος που με κοντινή προβολή στο 48ο λεπτό της αναμέτρησης έκανε το 2-0 και ενώ νωρίτερα στο πρώτο μέρος ο Φαν Μπόμελ είχε ανοίξει το σκορ για τους γηπεδούχους. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Μάρτινς Ίντι στο 58ο λεπτό.
Με το τέρμα αυτό, ο Παυλίδης έφτασε τα 16 γκολ στη φετινή σεζόν σε 19 συμμετοχές σε όλες τις διοργανώσεις με τη φανέλα της