«Καθάρισε» τον ΠΑΟΚ ο Πανιώνιος (73-62)

Πανιώνιςο - ΠΑΟΚ 73-62

Με «καταιγισμό» τριπόντων στην τέταρτη περίοδο, ο Πανιώνιος νίκησε τον ΠΑΟΚ 73-62 στη Νέα Σμύρνη για την τρίτη αγωνιστική της Stoiximan GBL κι έφτασε στο 2-1 ρεκόρ και κοντά στην κορυφή, αφήνοντας τον «δικέφαλο» στη νίκη της πρεμιέρας στο Περιστέρι και με 1-2 ρεκόρ χαμηλά στη βαθμολογία.
Το ματς ήταν ντέρμπι στο πρώτο ημίχρονο, με τους «κυανέρυθρους» να διατηρούν ένα μικρό προβάδισμα στην τρίτη περίοδο, αλλά τα τρία συνεχόμενα τρίποντα την έναρξη της τέταρτης περιόδου και το 6-0 σερί σε αυτό το διάστημα έφεραν τους παίκτες του Άρη Λυκογιάννη στο +10 και το +11 και το «νερό μπήκε στο αυλάκι».
Κορυφαίοι των νικητών ήταν οι Μπράουν με 15 και Σαλούστρος με 11 πόντους, ενώ για τον «δικέφαλο» ξεχώρισαν οι Μπάρτλεϊ με 15 και Απσον με 12 πόντους.