Μουντιάλ 2018: Ρωσία-Κροατία 1-1 (Α΄ Ημίχρονο)

ruscro708

Στο 31′ ο Τσερίσεφ με τρομερό αριστερό σουτ έστειλε τη μπάλα στο παραθυράκι της Κροατίας και η Ρωσία πήρε  το προβάδοσμα, αλλά στο 40′ ο Κράμαριτς ισοφάρισε σε 1-1  στον τελευταίο προημιτελικό  του Μουντιάλ 2018

Η οικοδέσποινα Ρωσία, που κατά πολλούς έφτασε αναπάντεχα ως τους «8» και η εξαιρετική μέχρι στιγμής Κροατία διεκδικούν την τελευταία κενή θέση που υπάρχει για τους ημιτελικούς του Παγκοσμίου Κυπέλλου, εκεί όπου ήδη περιμένει η Αγγλία (Γαλλία-Βέλγιο ο άλλος ημιτελικός).

Ο Τσερτσέσοβ μπορεί να υπολογίζει ξανά τον Τζαγκόεφ που ξεπέρασε τον τραυματισμό του, αλλά τον άφησε στον πάγκο, ωστόσο επαναφέρει στο βασικό σχήμα τον πρώτο σκόρερ της ομάδας του Τσερίσεφ, ενώ ο Ντάλιτς έχει στην ενδεκάδα τον Στρίνιτς που ήταν αμφίβολος.

40′ ΓΚΟΟΟΛ:  Ο Πέρισιτς έβγαλε τον Μάντζουκιτς σε ρόλο αριστερού εξτρέμ με τον υψηλόσωμο φορ να μπαίνει στην περιοχή και την κατάλληλη στιγμή γύρισε στον Κράμαριτς ο οποίος με κεφαλιά ισοφάρισε σε 1-1!

36′: Ο Φερνάντες βρίσκει τον Σαμέντοφ στην περιοχή όμως ο τελευταίος κάνει κακό γύρισμα.

34′: Κόρνερ για την Κροατία, αλλά καθαρίζει η άμυνα

31′ ΓΚΟΟΟΟΛ: Με απίστευτο σουτ του Τσερίσεφ η Ρωσία παίρνει το προβάδισμα στο σκορ!

30′: Το εκτελεί ο Τσερίσεφ, στα χέρια του Σούμπασιτς

29′: Ο Στρίνιτς κάνει φάουλ στον Σαμέντοφ και οι Ρώσοι προωθούνται στην περιοχή της Κροατίας.

28′: Σέντρα του Βρσάλικο, ο Πέρισιτς πιάνει την κεφαλιά ψαράκι όμως στέλνει τη μπάλα άουτ.

25′: Έχει πέσει ο ρυθμός με τους Ρώσους να κλείνουν καλά την άμυνα τους

20′: Η Κροατία έχει τον έλεγχο, ωστόσο μετά από 20 λεπτά μεγάλη φάση δεν έχει προκύψει για καμία από τις δύο ομάδες.

16′: Το εκτελεί ο Ράκιτιτς ψηλά άστοχα…

15′: Ο Ρέμπιτς κερδίζει το φάουλ στη γωνιά της μεγάλης περιοχής της Ρωσίας. Ο Μόντριτς και ο Ράκιτιτς πάνω από τη μπάλα.

13′: Μία ακόμη σέντρα και πάλι καθαρίζει ο Λόβρεν για την άμυνα της Κροατίας.

11′: Γύρισμα του Βρσάλικο ο Μάντζουκιτς προσπαθεί να πλασάρει με τη μία, αλλά στέλνει τη μπάλα πολύ μακριά.

7′: Από το κόρνερ ο Λόβρεν πήρε την πρώτη κεφαλιά κι ο Ρέμπιτς από εξαιρετική θέση με νέα κεφαλιά αστοχεί.

6′: Ο Ρέμπιτς νικά κατά κράτος τον Κουντριάσοφ, όμως ο Ακινφέεφ διώχνει σε κόρνερ

5′: Το εκτελεί ο Γκολόβιν, διώχνει η άμυνα

5′: Ο Γκολόβιν παίρνει την κεφαλιά , ο Τζιούμπα επιχειρεί το απευθείας σουτ και πάλι η κόντρα από τον Λόβρεν και έχουμε κόρνερ

2′: Ο Τζιούμπα βρήκε τον Γκολόβιν στην περιοχή, όμως ο Λόβρεν έβαλε την κόντρα και κέρδισε την μπάλα.

1′: Σέντρα στον αγώνα