Νίκη Ευρώπης για την Άστον Βίλα

ΒΙΛΑ

Σπουδαία νίκη πέτυχε η Άστον Βίλα επί της Φούλαμ με 1-0 και βρίσκεται 5η στη βαθμολογία.

Η Βίλα ανέβηκε στην 5η θέση με 54 βαθμούς και «εκτόπισε» την Τότεναμ, που έχει έναν βαθμό, αλλά κι έναν αγώνα λιγότερο. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Μινγκς στο 21’ με κεφαλιά και έδωσε το σημαντικό «τρίποντο» στην ομάδα του.

Στη «μάχη» της ουράς, Λιντς και Λέστερ αναδείχθηκαν ισόπαλες με 1-1, αποτέλεσμα που ουσιαστικά δε βολεύει καμία από τις ομάδες, καθώς αμφότερες βρίσκονται κοντά στη ζώνη του υποβιβασμού. Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ στο 20’ με τον Σινιστέρα, ενώ για τη Λέστερ ισοφάρισε ο Βάρντι στο 80ο λεπτό.

Νωρίτερα η Γουλβς είχε επικρατήσει της Κρίσταλ Πάλας με 2-0. Το αυτογκόλ του Άντερσεν στο 3ο μόλις λεπτό έδωσε το προβάδισμα στους «Λύκους» και στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Νέβες με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό 2-0.