«Πεντάρα» με λάμψη Σπόραρ για έναν εντυπωσιακό Παναθηναϊκό (5-0)

Κοινοποίηση:
Σπόραρ

Επίδειξη δύναμης πραγματοποίησε ο καταιγιστικός Παναθηναϊκός απέναντι στον Πανσερραϊκό, όπως μαρτυράει το μεταξύ τους 5-0 στο «Απόστολος Νικολαΐδης», στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής της Stoiximan Super League, σκορπίζοντας ενθουσιασμό στον κόσμο που βρέθηκε στο γήπεδο και διεύρυνε το βαθμολογικό του προβάδισμα στο +4 από τον δεύτερο Ολυμπιακό Το «τριφύλλι» είχε σε φοβερή βραδιά τον Σπόραρ, ο οποίος άνοιξε το σκορ στο… 48ο δευτερόλεπτο, ενώ με πέναλτι στο 43’ σφράγισε τη νίκη από… ημίχρονο της ομάδας του. Ενδιάμεσα μεσολάβησε το αυτογκόλ του Χοβάν, στο 10ο λεπτό, ενώ στην επανάληψη ακολούθησαν τα γκολ των Τσέριν στο 57’ και Μαντσίνι στο 77’!

Με το σύνολο του Ιβάν Γιοβάνοβιτς να έχει και… τρία δοκάρια, δύο στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, με τον Βέρμπιτς, κι ένα ακόμα σε σουτ του Μαντσίνι… Την ίδια στιγμή επικρατεί ανησυχία για τον τραυματισμό του Βικένα, που αποχώρησε στο 26ο λεπτό με χτύπημα στο γόνατο.  Τα  «λιοντάρια» αναγκάστηκαν να παίξουν με παίκτη λιγότερο από το 45’, λόγω της αποβολής του Ουεντραόγκο, με δεύτερη κίτρινη κάρτα.