Τουρκία: Παγκόσμιος πρωταθλητής στην Πάλη ο Κολιτσόπουλος – (ΒΙΝΤΕΟ)

Κολιτσόπουλος

Κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία των 71κ. στην ελληνορωμαϊκή, νικώντας το σπουδαίο Ιρανό Μοχαμαντιάν με 6-5

Παγκόσμιος πρωταθλητής αναδείχθηκε ο Αρίωνας Κολιτσόπουλος, καθώς κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα Πάλης U17 στην Τουρκία στην κατηγορία των 71κ. στην ελληνορωμαϊκή, νικώντας το σπουδαίο Ιρανό Μοχαμαντιάν με 6-5.

Ο Ελληνας πρωταθλητής έγραψε ξανά Ιστορία, όπως είχε κάνει άλλωστε και πέρυσι που έγινε ο πρώτος Ελληνας αθλητής που είχε στεφθεί πρωταθλητής Ευρώπης στην ελληνορωμαϊκή U17.