Τρομερός ΟΦΗ θριάμβευσε μέσα στην Τούμπα με ανατροπή και άφησε μόνο του τον Άρη στην κορυφή! (1-2)

Κοινοποίηση:
Φούντας

Μία σπουδαία νίκη πήρε ο ΟΦΗ στην Τούμπα, επικρατώντας 2-1 του ΠΑΟΚ για την 9η αγωνιστική της Stoiximan Super League. Φούντας (77′) και Σαλσίδο (79′) απάντησαν στο γκολ του Ντεσπόντοβ (35′) μέσα σε δύο λεπτά για το μεγάλο τρίποντο.

Ο Κίριλ Ντεσπόντοβ με ένα εξαιρετικό γκολ με απευθείας εκτέλεση φάουλ έκανε το 1-0 στο 35ο λεπτό, νικώντας τον Χριστογεώργο. Οι Κρητικοί, ωστόσο, άντεξαν και στο δεύτερο μέρος μέσα σε δύο λεπτά έφεραν “τούμπα” το ματς.

Στο 77′ ο Ταξιάρχης Φούντας έκανε το πλασέ από κοντά, μετά από ωραίο γύρισμα του Σαλσίδο, για το 1-1. Ο Σαλσίδο ήταν εκείνος που έκανε το 2-1 στο 79′, εκμεταλλευόμενος το γεγονός ότι ο Κοτάρσκι δεν συγκράτησε την μπάλα.