Champions League: Ο ΠΑΟΚ μαθαίνει σήμερα τον αντίπαλό του στον 2ο προκριματικό γύρο

Κοινοποίηση:
479507fb-champions-league-logo-trophy

Ολοκληρώνεται σήμερα ο πρώτος προκριματικός γύρος του νέου Champions League.

Στα παιχνίδια της Τρίτης (16/7) Στεάουα Βουκουρεστίου και Τσέλιε σφράγισαν τα «εισιτήρια» για τον επόμενο γύρο με το 2Χ2 απέναντι στις Βίρτους (4-0) και Φλόρα Ταλίν (2-1).

Σήμερα (17/7) ολοκληρώνεται το πρώτο βήμα της μακράς διαδρομής που θα διαρκέσει έως τις 31 Μαίου, βραδιά του τελικού στην «Allianz Arena» του Μονάχου.

Το ελληνικό ενδιαφέρον στρέφεται στον τελευταίο χρονικά αγώνα απόψε (22:00), όταν η Εγκνατία (Αλβανία) υποδέχεται στην «Elbasan Arena» τη Μπόρατς Μπάνια Λούκα (Βοσνία/Ερζεγοβίνη), αφού η ομάδα που θα προκριθεί, θα βρεθεί στον δρόμο του ΠΑΟΚ, στη δεύτερη προκριματική φάση του Champions League.

Στο πρώτο παιχνίδι στη Μπάνια Λούκα, η Μπόρατς με γκολ του Χρέλια στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων νίκησε (1-0), έπειτα από ένα «επεισοδιακό» ματς που «σημαδεύτηκε» από δεκάλεπτη διακοπή στο β’ ημίχρονο λόγω συνθημάτων απ’ την εξέδρα εναντίον του Κοσόβου.